Van mijn lieve vriendin Emili kreeg ik de vraag of ik een Sinterklaas recept heb waar zij niet speciaal een Nederlands supermarkt voor nodig heeft. Waarom vroeg zij dit zul je misschien denken? Emili woont namelijk helemaal in Israël en de bekende kruidenmixen zoals speculaas- en koekkruiden zijn daar natuurlijk niet te koop. Om toch dicht bij het Sinterklaas thema te blijven, heb ik voor dit recept toch de hoofdbestanddelen van deze kruidenmixen gebruikt. Denk hierbij aan kaneel, kruidnagel en gember. Maar wist je ook dat er bijvoorbeeld sinaasappel(extract) en kardemom worden gebruikt? Het specerijenmengsel uit dit recept komt qua smaak niet overeen met de bekende speculaaskruiden, maar brengen wel degelijk de winterse smaken naar voren. Maak deze muffins ook gerust met Kerst of voor welke andere feestdag jij ook viert. De smaak is warm en fris tegelijk. Heerlijk!
Deze muffins zijn prima met een garde of handmixer te maken.
Ingrediënten, voor 12 muffins:
- 200 gram bloem
- 1 volle theelepel bakpoeder, ongeveer 7 gram
- Snufje zout
- 150 gram suiker
- 1 zakje vanillesuiker, á 8 gram
- ½ theelepel kaneelpoeder
- Snufje gemalen kruidnagel
- 1/8 theelepel gemberpoeder
- 1/8 theelepel nootmuskaatpoeder
- 1/8 theelepel gemalen korianderzaad
- 1/8 theelepel gemalen kardemom
- 180 ml melk
- 60 ml zonnebloemolie
- 1 ei
- Rasp van 1 sinaasappel
- Amandelschaafsel voor de garnering, ongeveer 50 gram
Bereidingswijze:
Verwarm de oven voor op 180 °C. Vul een muffintray met muffinvormpjes.
Doe de bloem, de bakpoeder, het zout, de suiker, de vanillesuiker en alle specerijen in een kom en meng goed door elkaar.
In een andere kom meng je de melk, de olie, het ei en de rasp van de sinaasappel toe en meng goed door elkaar.
Voeg geleidelijke het natte mengsel toe aan het droge mengsel. Meng goed door elkaar.
Vul de muffinvormpjes tot driekwart met het beslag en bestrooi deze met wat amandelschaafsel.
Zet de muffintray in het midden van de oven en bak deze in ongeveer 25 minuten gaar. Draai de tray ongeveer na 18 minuten om en bak dan verder.
Steek een prikker in de muffin en als deze er droog uitkomt, is de muffin gaar.
Laat de muffins nog 5 minuten in de tray voordat je deze verder laat afkoelen op een rooster.
Eet smakelijk!

Gepubliceerd door